صفحه فیسبوک ما

اخذ پذیریش و مراحل انجام آن


نام ویزای تحصیلی به زبان انگلیسی :
Student Pass
برای ادامه تحصیل در هر کشوری، باید ویزای تحصیلی آن کشور را دریافت کنید، سپس به کشور مربوطه سفر کنید، چنانچه قصد ادامه تحصیل در هر مقطع و هر رشته و هر پوهنتون را در مالزی دارید، قبل از ورود به مالزی باید ویزای تحصیلی کشور مالزی را دریافت کنید که در زیر مراحل اخذ ویزای تحصیلی مالزی را توضیح میدهیم

مرحله اول : اخذ نامه پذیرش (Offer Letter) از پوهنتون.
اولین مرحله برای دریافت ویزای تحصیلی در مالزی، گرفتن نامه پذیرش از پوهنتون. و یا کالج مورد نظر میباشد، کلیه مراحل و شرایط اخذ پذیرش در این صفحه بارگذاری شده است و شما میتوانید همه مراحل مشاوره و اخذ پذیرش را از طریق دفاتر رسمی ما در کابل ، مزار شریف و هرات آگاهی حاصل نمائید و یا از طریق تماس مستقیم با ما اطلاعات تان را کامل تر کنید
.
مرحله دوم : گرفتن نامه تائیدیه ویزا ( Approval Letter ) از اداره مهاجرت مالزی.
بعد از اینکه کلیه مراحل ثبت نام در پوهنتون. انجام شد و نامه قطعی پذیرش دریافت شد، میتوانید برای دریافت
Approval Letter اقدام کنید. برای دریافت Approval Letter باید مدارک مورد نیاز را آماده کنید و به ایمیل ما ارسال کنید، سپس این مدارک به دفتر تحصیلی خارجی ( International Office ) در پوهنتون و یا کالج مربوطه تحویل داده میشود و کارهای مربوط به آن انجام میشود، و بعد از تائید نهایی، پوهنتون. مدارک را به اداره مهاجرت ارسال میکند.
با تائید وزارت
تحصیلات عالی مالزی، و اداره مهاجرت مالزی، ApprovalLetter صادر میشود، معمولا همه درخواست ها تا امروز با موفقیت انجام شده و هیچ نامه ای تا امروز از طریق ما برگشت داده نشده است. که این خود گواهی بر مهارت و تخصص مشاوران مان در گروه خدمات مشوردهی میمولاین میباشد.
مدارک لازم برای درخواست
Approval Letter از اداره مهاجرت :
1- اسکن رنگه تمامی صفحات پاسپورت
2- یک قطعه عکس پرسونلی با پس زمینه آبی
3- مدارک تحصیلی و ترانسکریپت نمرات
4-خانه پوری فورم چک آپ صحی در یکی از مراکز صحی (فورم صحی را میتوانید از نمایندگی های مان دریافت کنید)
5- سایر مدارک تحصیلی به همرای ریزومی یا سی وی

مدت زمان لازم برای دریافت نامه تائیدی  Approval Letter  بنا بدلیل اینکه از سوی ارگان جداگانه مورد ارزیابی قرار میگیرد تقریبا یک و نیم  الی دونیم ماه  را در بر میگیرد. و مدت اعتبار نامه 6 ماه میباشد، به این معنا که محصل. موظف هست قبل از پایان زمان Approval Letter به مالزی عزیمت نماید.

مرحله سوم : ارسال اصل نامه تائیدی Approval Letter به محصل.

بعد از انجام مراحل اول و دوم، اصل نامه تائیدی Aprroval Letter به آدرس محصل و یا هم به آدرس یکی از نمایندگی های مان که محصل در آنجا جهت پذیریش مراجعه نموده است ارسال میشود، که تقریبا سه چهار روز وقت میبرد تا اپروف لیتر از طریق شرکت پستی به آدرس تان مواصلت ورزد.

مرحله چهارم : دریافت نامه تائیدی و حرکت به سوی سفر تحصیلی.

خوشبختانه در این آواخر بنابر قانون جدید محصیلین افغان نیاز به اخذ ویزا از سفارت مالزی در کشورهای همسایه ندارند و محصلینی که قصد ادامه تحصیلی در مالزی دارند توسط نامه تائیدی دست داشته خویش میتوانند مستقیم به مالزی بیایند و استکر ویزا را در هنگام ورود بخاک مالزی در میدان هوائی بین المللی کوالالامپور دریافت نمایند.

 

مرحله پنجم : سفر به مالزی و اقدامات لازم درمیدان هوائی مالزی.
با انجام ۴ مرحله فوق میتوانید به سفر تحصیلی تان در مالزی اقدام نمائید، متقاضیان تحصیل در مالزی مکلفت اند قبل از سفر به مالزی با ما و یا نمایندگی های ارتباطی مان در افغانستان در ارتباط شده و 72 ساعت پیش از پرواز مارا مطلع بسازند از آمدن شان تا هماهنگی های لازم جهت همراهی محصل از میدان هوائی الی پوهنتون صورت بگیرد و نماینده مخصوص پوهنتون. و یا کالج به میدان هوائی بیاید و از آنجا محصل متقاضی راهمراهی کند. طبق قوانین جدید، همه محصیلین که Approval Letter گرفته اند، بعد از ورود به مالزی نمیتوانند ازمیدان هوائی خارج شوند تا نماینده رسمی شان به اداره ایمیگرشن میدان هوائی مراجعه نموده و آنهارا تصدیق و تائید بعنوان محصل برحال نماید و مجوز خروج شما را از آنجا دریافت کند.
در میدان بین المللی هوائی مالزی، اصل نامه پذیرش  (
Offer Letter)و اصل نامه تائیدی Approval Letter  جهت مجوز خروج از آنجا نیاز میباشد، و حداکثر زمان مورد نیاز در فرودگاه جهت انجام مراحل خروج از فرودگاه یک ساعت میباشد.

مرحله ششم : مراجعه به پوهنتون و انجام ثبت نام و تحویل اصل پاسپورت و گرفتن ویزای تحصیلی.
بعد از ورود به مالزی، در اولین مرحله، و در تاریخ تعیین شده ثبت نام که در نامه پذیرش ذکر شده است، محصل. موظف میباشد به پوهنتون. و یا کالج مربوطه مراجعه کند، ثبت نام نهایی در پوهنتون. و یا کالج مورد نظر را انجام داده و اصل پاسپورت و اصل Approval Letter را به پوهنتون تحویل دهد تا پوهنتون مورد نظر بتوانید برای محصلش ویزای یک ساله را بگیرد لازم به ذکر است که ویزای تحصیلی در مالزی بصورت سالوار و کثیر بوده و سال وار تمید میشود.
جهت تمدید ویزای تحصیلی برای سال بعدی، محصل. باید اصل پاسپورت خود را ۲ ماه قبل از تاریخ اتمام ویزا تحویل پوهنتون دهد و ویزا برای یکسال دیگر تمدید میشود، برای سالهای بعد هم در صورتی که از تحصیلتان باقی مانده باشد به همین صورت تمدید میشود.